سئوی خارجی(گرفتن بک لینکها)


برای اینکه صفحه وب سایت شما از نظر موتورهای جستجو یک صفحه ایده آل باشد علاوه بر نکات مهمی که در نحوه کد نویسی وجود دارد، وجود لینکهایی به صفحه وب سایت شما( بک لینک)بسیار میتواند مفید واقع شود. موتورهای جستجو تحلیل و بررسی میکنند که لینکهایی که به صفحه اصلی یا یکی از صفحات وب سایت شما وارد مشوند از چه منبعی هستند.

یکی از راههای ایجاد بک لینکهای مفید، ایجاد لینک در صفحات سایتهای دیگر است.  اما چون سایتهایی که به صفحه شما لینک می شوند هم مورد تحلیل موتورهای جستجو قرار میگیرند بهتر است در هر سایتی لینک خود را قرار ندهید، چرا که این موضوع نه تنها باعث بالا بردن رنکینگ سایت شما نمی شود بلکه چه بسا باعث رکود آن هم می شود.

خب پس نکته مهم اینجاست که از چه سایتهایی برای وب سایت خودمان بک لینک بگیریم و از کجا بفهمیم که این سایت از نظر موتورهای جستجو معتبر هست یا نه؟

یکی از راه ها استفاده از رتبه بندی سایت www.moz.com است.

ابتدا وارد سایت moz.com  شوید و ثبت نام کنید.

 

moz.com

 

پس از ان به mozbar رفته و آنرا دانلود نمایید.

mozbar

 

همانطور که در شکل میبینید پس از دانلود و نصب mozbar میتوانید آنرا از بالای صفحه مرورگر خود فعال کنید و رتبه بندی هر صفحه را مشاهده نمایید.

chrome-bar

 

خب نکته مهم اینجاست که برای اینکه در یک وب سایت لینک خودمان را قرار دهیم اول از همه باید مطمئن شویم که آن وب سایت Domain Aoutority و Page Aoutority بالایی داشته و از اعتبار به نصبت خوبی هم برخوردار باشد.

chrome-bar

 

میتوانیم با عضویت در انجمن آن وب سایت و قرار دادن لینک سایتمان به عنوان امضای شخصیمان لینک خود را در سایت قرار دهیم و هر زمان که موتورهای جستجو آن وبسایتها را بررسی می کنن لینک وب سایت ما را نیز مرور می نمایند.

دقت کنید که برای بهتر دیده شدن لینک قرار داده شده باید در انجمنها فعالیت داشته باشید و نباید منطالب هرزه و اسپم تولید کنید.

سعی کنید در انجمنهای متناسب با کسب و کار خودتان عضو شوید.

یکی دیگر از راه های ایجاد لینک در صفحات مختلف عضویت در سایتهای ایجاد وبلاگ است که یک ساب دامین به شما تعلق میگیرد. این ساب دامینها قدرت خود را از دامن اصلی میگیرند و برای موتورهای جستجو به همان میزان مهم هستند.

شما میتوانید بخش ابتدایی مقالات خود را در این بخش قرار داده و ادامه مطلب را به صفحه اصلی خودتان لینک دهید. سعی کنید از وبلاگ سازهای معتبر مانند blogfa.com استفاده نمایید.


پست های مرتبط